Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska - Poznaliśmy oferty na trasę Nowa Świętokrzyska

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: RODO

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na realizację Nowej Świętokrzyskiej. Na ten cel zabezpieczono w budżecie niecałe 89 mln. Najniższa oferta opiewa na ok. 81,5 mln zł.

We wtorek, 28 marca minął termin nadsyłania ofert w przetargu na realizację Nowej Świętokrzyskiej. W budżecie na ten cel zabezpieczono niecałe 89 ml zł. Wpłynęły trzy oferty, które są obecnie analizowane:

  1. Budimex S.A. - 148 463 581 zł
  2. Konsorcjum firm: Kobylarnia S.A. i Mirbud S.A. - 94 470 000 zł
  3. STRABAG Sp. z o.o. - 81 478 394, 88 zł

Nowa Świętokrzyska jest newralgiczną inwestycją dla Gdańska, w tym Oruni Górnej - Gdańska Południe i Ujeściska - Łostowic, które stanowią jeden z najdynamiczniej rozwijających się od kilku lat rejonów Gdańska. Projekt Nowej Świętokrzyskiej jest ściśle powiązany z inwestycją planowaną w Gdańsku, budową linii kolejowej PKM w kierunku Gdańska Południe. Dlatego też przetarg na Nową Świętokrzyską dotyczył nie tylko samej budowy, ale także przeprojektowania niektórych, dotychczasowych rozwiązań warunkujących przyszłą realizację linii PKM.

Zmiany w projekcie będą dotyczyły m.in. przekroju jezdni, a także układu w okolicy pętli Łostowice Świętokrzyska oraz w rejonie Al. Havla. Dzięki takim działaniom możliwa będzie realizacja obydwu zadań inwestycyjnych, które uwzględniają potrzeby zarówno drogowe jak również te, związane z połączeniem kolejowym. Przetarg objął budowę trasy od pętli Łostowice-Świętokrzyska do ul. Kampinoskiej wraz z budową obiektów inżynierskich. Ponadto przewidywana jest budowa drogi rowerowej, chodników i oświetlenia. Jednym z elementów inwestycji będzie także remont nawierzchni odcinka ul. Kampinoskiej.

Do zadań wykonawcy będzie należało pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych w tym m.in decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Przewidywany czas na realizację prac projektowych to 73 tygodnie, co oznacza, że wykonawca w tym okresie ma zaprojektować i zdobyć decyzje administracyjne pozwalające na rozpoczęcie robót budowlanych, które mają potrwać kolejne 100 tygodni. Koniec robót ma nastąpić po 173 tygodniach od daty podpisania umowy. Inwestycja będzie dofinansowana w kwocie 65 mln złotych z Rządowego Funduszu Polski Ład.

nowa s wie tokrzyska nowy etap 1 011